Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Doporučené rady

 

Doporučené rady pre antinikotínovú terapiu a priebeh terapie v deň terapie, pri terapii, po terapii a opakovanej terapii. 

 

 


V prvom rade musíte byť skutočne presvedčený, že chcete prestať fajčiť.
Vyberte si deň pre antinikotínovú terapiu, kedy je možné sa vyhnúť nadmernému fajčeniu. Napr. ak pracujete v bare, kde sa fajčí, vyberte si deň, v ktorom budete mať voľno.

Neobmedzujte sa vo fajčení, vhodné je fajčiť rovnakú značku cigariet, na ktorú ste boli naučený.

 

V deň terapie

 

Vyprázdnite a umyte popolníky zo svojho okolia, skryte ich, vymeňte si posteľné prádlo a upozornite ľudí, ktorí fajčia vo vašom okolí, aby okolo vás nefajčili aspoň 24 hodín po terapii.Vyhýbajte sa spoločnosti fajčiarov. Odstráňte prázdne krabičky a ohorky z vášho domu, auta, pracoviska, okrem jednej cigarety.Tú poslednú si prineste so sebou na terapiu.Posledná celá cigareta bude potrebná pre terapiu. Ak to dokážete, skúste sa v deň terapie naladiť pozitívne a nerozmýšľajte nad problémami.

 

Pri terapii

 

Vás poprosíme, aby ste vyplnili krátky informačný hárok. Potom si v kľude pôjdete von vyfajčiť svoju poslednú cigaretu. Do malej ampulky odklepnete popol a vložíte ohorok s krátkym zostatkom. Potom si už len pokojne sadnete do teraupetickej stoličky. V prvom kroku vám urobíme krátku procedúru (DMI) prostredníctvom prístroja BICOM , ktorá Vám pomôže zbaviť sa prípadného napätia a stresu a tým bude váš organizmus lepšie pripravený na protifajčiarsku terapiu. Ruky položíte na estetické platničky, na hlavu vám pripevníme teraupetickú čelenku. Počas terapie, ktorá trvá 28 minút si môžete pokojne aj pospať. Ako mnohí, veríme, že aj vy, odídete ako nefajčiari. Celková doba, ktorú u nás strávite je priblizne 1 hodina.

 

 

Po terapii

 

Pite naďalej niekoľko dní veľa vody, nesýtenej minerálky alebo ovocné čaje, pomôže vám to rýchlejšie sa zbaviť toxínov vo vašom tele.Do 24 hodín po terapii nepite v žiadnom prípade alkohol a snažte sa nepiť kávu.Zmeňte svoje motorické návyky, ktoré vo vás vyvolávajú asociáciu na cigaretu (cigareta pri rannej káve, cigareta po obede, cigareta hneď po príchode na pracovisko a pod.), nikdy neskúšajte účinky terapie tým, že si zapálite cigaretu. Vhodná je i sauna, ktorá podľa posledných skúseností v Anglicku, rýchlo eliminuje nikotín a všetky nikotínové toxíny.

 

 

Opakovanie terapie je doporučené do 30 dní a je zadarmo.


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

1427352

19.9.2019
ÚvodÚvodná stránka