Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

 

Kontrola hmotnosti


Nadváha je častou príčinou ochorení ako je vysoký krvný tlak, zvýšena hladina cholesterolu, cukrovka, mozgová mŕtvica, srdcový infarkt, ochorenia žlčníka, niekoľko druhov rakoviny a choroby pohybového ústrojenstva. Existuje mnoho faktorov, ktoré by mali byť brané do úvahy pri liečbe obezity, okrem známej  'príliš veľa kalórií a nedostatok cvičenia' . V prípade každého človeka je dôležité pri liečbe nadváhy pristupovať odborne a posudzovať jedinečne, s prihliadnutím na ich genetickú výbavu, životný štýl, stravu a emočný stav. Počas našej spolupráce s Vami na znižovaní hmotnosti využívame testovanie a s cieľom zistiť, čo je presne to, čo vaše telo potrebuje k dosiahnutiu jeho optimálneho zdravia. Nižšie sú uvedené niektoré veci, ktoré berieme do úvahy pri konzultáciach s problémom nadváhy.

Hypotyreóza môže byť mierna a nezistená pri štandardnom lekárskom teste. Štítna žľaza reguluje rýchlosť metabolizmu tela. Metóda testovania teploty, ktoré Vám vysvetlí jeden z našich terapeutov, môže zvýrazniť drobné rozdiely vo funkcii štítnej žľazy, ktoré môžu mať významný vplyv na metabolizmus tela. Akonáhle identifikujeme poruchu štítnej žľazy, môžeme začať s konkrétnou biorezonančnou liečbou štítnej žľazy, a poradenstvom výživy pomôcť daný stav upraviť.

Citlivosť na inzulín môže zmeniť spôsoby metabolizmu nášho tela a spalovanie tuku. Inzulín je hormón produkovaný pankreasom. Čím viac sa hladina cukru v krvi zvyšuje, tým viac inzulínu musíte vyrábať. Čím viac inzulínu vyrábte, tým viac cukru sa ukladá ako tuk. Preto inzulín je hormón na uskladnenie tuku. Vysoká hladina inzulínu podporuje telo, aby získalo tuk z potraviny, ale tiež inhibuje telo v štiepení uložených tukov. Tomuto sa venuje veľa pozornosti v médiách v súčasnosti ako aj s glykemickou záťažou stravy. Inzulín je zodpovený za to, aby tieto diéty mohli dosiahnúť rovnováhu. Môžeme vám pomôcť upraviť svoj jedálniček, správne vyvážiť hladinu krvného cukru a upraviť skladovanie a spaľovanie tukov. Biorezonančné ošetrenie Vám môže pomôcť pri rovnováhe produkcie inzulínu.

Kvasinky a ich nadmerný rast, tiež známy ako kandidóza, naruší zažívací systém čo vedie k ohrozeniu zažívacieho traktu. To môže spôsobiť príznaky, od nadúvania, vetry a cystitídy k nárastu telesnej hmotnosti, bolesti svalov a bolesti, zlej koncentrácii a ochoreniam kože. Kvasinky a ich prerastanie prispeje k potravinovej neznášanlivosti. Biorezonančný prístroj umožňuje vykonať test na nerovnováhu kvasiniek v zažívacom systéme, a potom na základe toho aj vhodnú liečbu. To často zahŕňa zmenu stravy a bylinných doplnkov, ktoré Vám doporučíme.

Neznášanlivosti na potraviny sa líšia od osoby k osobe, ale zdanlivo neškodné potraviny môžu narušiť zažívanie a viesť k nerovnováhe v tele. To môže viesť k nadúvaniu a zadržiavaniu vody v tkanivách a k sklonom ku zápalom. Vstrebávanie živín je následne ohrozené, čo spôsobuje nedostatok energie a vitality. To spôsobuje únavu a nedostatok vôle k výkonu čím sa zvyšuje šanca na zvýšenie telesnej hmotnosti. Môžeme kontrolovať potravinovú neznášanlivosť s rýchlym a ľahkým testom do pol hodiny na biorezonančnom prístroji. Ak sa zistí neznášanlivosť na niektoré potraviny, že je problém, môžeme upraviť stravu a potom podľa toho desenzibilizovať nevhodné jedlo, takže sa môže opäť jesť bez nežiadúcich účinkov.

Spánkový dlh. Priemerná výška spánku neustále klesá u dospelých a detí za posledných niekoľko desaťročí. Nedostatok spánku zvyšuje hlad a chuť k jedlu a môžu produkovať endokrinnú (hormonálnu), nerovnováhu, ktorá môže stimulovať zvýšenie telesnej hmotnosti. Prírodné riešenia na podporu spánku zahŕňaju veci, ako je zvyšovanie množstva tryptofánu v strave. Jedná sa o prirodzene sa vyskytujúce aminokyselinu, ktorá pomáha podporovať relaxáciu a cítiť sa dobre chemických látok v mozgu. Tiež proti nespavosti je program v biorezonančnej liečbe, ktorá pomáha stimulovať správnu rovnováhu chemických látok v mozgu na podporu spánku.

Environmentálne toxíny. Prítomnosť hormónov - narušenie životného prostredia chemickými látkami v potravinovom reťazci vzrástla. Tieto chemické látky, ako sú polychlórované bifenyly (PCB), hromadia sa v tukovom tkanive a narúšajú normálne endokrinné aktivity v tele. Tieto hormonálne škody môžu narásť u nás v mnohých smeroch, vrátane zásahov do činnosti estrogény, androgény, a ďalších hormónov, ktoré regulujú metabolizmus tukov v tele.

Samotný tuk absorbuje a obsahuje mnoho toxínov, takže tie nie sú v obehu v tele a spôsobuje to jeho poškodenie. Preto sa znižuje nadváha a s tukom sa toxíny sa uvoľňujú, spôsobuje to že toxíny ostávajú zavesené na tukových zásobach. Konzumácia upravenej stravy pomáha, aby sa zabránilo zvyšovaniu koncentrácie niektorých z týchto toxínov a pomáha riešiť ich prepravu z tela. V BIOHARMONII vám poradia diétu, ktorá vyhovuje vám a vašim požiadavkám, a tiež konzultácia s vami a aplikácia biorezonancie vám pomôže skĺbiť hormóny a stimulovať detoxikáciu.

Regulácia teploty. Stále viac obyvateľov miest trávi čas v teplotne regulovanom prostredí. Regulácia teploty, ako je klimatizácia a kúrenie, účinne znižuje množstvo energie nášho tela, ktoré musí použiť na chlad alebo teplo. To znamená, že používame menej energie na spaľovanie z tukových zásob.

Farmaceutické príčiny. Mnoho liekov na predpis nás núti k priberaniu na váhe. Medzi ne patrí antipsychotiká (olanzapín, Klozapín), antidepresíva (selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu), antidiabetiká (inzulín, deriváty sulfonylmočoviny, a thiazolidindiony), antihypertenzíva (beta-blokátory), rovnako ako antihistaminiká, anti-HIV lieky, inhibítory proteázy, stabilizátory nálady, antikonvulzíva, steroidné hormóny, a antikoncepcie. V BIOHARMONII vám poradíme najlepší spôsob, ako minimalizovať nežiaduce účinky liekov.

Genetické príčiny. Je to jasný dôkaz, že ľudia majú tendenciu byť s ľuďmi podobného typu. Vzhľadom k tomu, obezita má genetickú zložku, táto tendencia prispieva k zvýšenej obezite prechodom na generácie.


BIOHARMONIA je kvalifikovaná vo výžive a biorezonančnej terapii, neváhajte sa kontaktovať u nás, ako si môžete zlepšiť vaše konkrétne zdravotné problémy.


Zistite si, či alergie, infekcie alebo toxíny nemajú možný vplyv na vaše zdravie a nechajte sa u nás skontrolovať. Môžete zavolať a nechať sa objednať na tel.č. 0905 929 674. 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

1427335

18.9.2019
ÚvodÚvodná stránka