Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

 


 

Článok v časopise Zdravie o vyliečenej alergii Zdenky Prednej

Speváčka Zdenka Predná vyrastala so sennou nádchou. Nivočili ju pele a trávy. Pred rokom jej k tomu pribudla ťažká potravinová alergia.

Mladá speváčka o nej so žartom hovorí ako o dani za obžerstvo: ,,Všetko odštartoval pobyt v Barcelone, kde sme to trochu prehnali s mor¬skými potvorami a vínom. Po návrate som zrazu začala alergicky reagovať na pokrmy, ktoré mi dovtedy nespôsobovali žiadne problémy. ZjedIa som jablko, opuchli mi pery. Dala som si pohár džúsu, navreli mi očné viečka. Vypila som mlieko, na tvári mi vyrazili červené fľaky. Aj na víno som zareagovala obzvlášť búrlivo."

     Po čase Zdenka nemohla zjesť takmer nič. Nesmela používať korenie, zabudnúť musela na pečivo, paradajky, orechy, syry, mäso, konzervačné látky, dokonca aj na ovocie. "Aj voda z vodovodu mi robila problém. Čaje a polievky som si varila z minerálky. Musela som obmedziť cukor, tiež mi škodil. Stravovanie v reštaurácii bolo absolútne neprípustné. Ak by mi jedlo ohriali v mikrovlnke, opuchla by som," hovorí o svojom trápení. Keď sa ocitla v teplom prostredí, nastúpila histamínová reakcia a časti tela, ktoré prišli do styku s teplom, sčerveneli a svrbeli.

      "Ten, kto to nezažil, môže považovať tieto problémy za malicherné. Viete však, aké je strašné, keď vás celý deň páli, svrbí opúchajúca tvár a celé telo? V takom stave som sa nedokázala na nič sústrediť." Zdenka vyhľadala lekára, a nie jedného. Robili jej mnoho testov, ale pomôcť jej nedokázali. "Predpisovali mi rôzne lieky a kortikoidy, ale to bola len dočasná pomoc."

Už som zdravá

    Najnepríjemnejšie bolo, že problémy s alergiou Zdenke v tom čase výrazne zasiahli do práce. "Keď sa mi prvýkrát objavili alergické ťažkosti, práve som nahrávala nový album. Pre opuch slizníc sa mi aj ťažšie spievalo. Naspievaným veciam chýbala iskra, preto som ich neskôr musela nanovo nahrávať."

     Koncerty, našťastie, rušiť nemusela, v tom čase ich nemala naplánovaných veľa. Fotenia v časopisoch však padli alergií za obeť. Večer si do postele líhal a v poriadku a ráno vstávala opuchnutá na nepoznanie. "Bolo to veľmi nepríjemné obdobie, cítila som sa veľmi zle. Psychicky aj fyzicky."
    Zdenka mala obrovské šťastie. Po článku v novinách sa s ňou skontaktoval MUDr. Marián Šuch z Topoľčian. Pomocou homeopatík a biorezonancie jej pomohol.

"Terapia trvala približne pol roka. K odborníkovi som chodila minimálne raz za týždeň. Ak to bolo nutné, aj viackrát. Doktor ma pomaly usmerňoval, čo môžem a čo by som nemala jesť, pomocou prístroja dokázal zistiť, čo mi škodí. Postupne som do jedálneho lístka pridávala nové potraviny. Teraz ho navštevujem z preventívnych dôvodov raz za mesiac alebo dva. Tiež, keď mám chrípku či nádchu a je potrebné ,nakopnúť mi imunitu."

    Zdenka sa potešila aj ďalšiemu dôsledku liečby. "Senná nádcha tiež zmizla. Môžem sa vybrať do prírody bez toho, aby mi opuchli oči a sliznice." Momentálne sa teší z toho, že je opäť zdravá a môže jesť takmer všetko. "Okrem mlieka, čínskych jedál, pokrmov prihrievaných v mikrovlnke a alkoholu. Avšak v porovnaní s tým, že mi predtým škodilo aj obyčajné jablko, je to úžasný pokrok," teší sa.
 


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

1427310

18.9.2019
ÚvodÚvodná stránka